Pomalu se vyplazili na okraj tábora a vleže čekali, co se bude dít. Za chvíli se ve svitu měsíce objevil velký kojot.
Foto: Shutterstock

Mamutíka probral zvuk přicházející z křoví nedaleko za jeho hlavou. Okamžitě se probral. Intuice ho nikdy nezklamala. To musí být velké zvíře nebo nepřítel. Nic jiného to být nemůže. Tiše se převalil na bok a přitiskl se k mladému bojovníku Kopčemovi.

"Kopčeme, vstávej," sykl tiše a lehce s ním zatřásl, ale mladý bojovník ležel dál bez pohnutí. Mamutík zklamaně zaklel, zase bude všechno na něm. Ještě jednou se na Kopčema a vedle ležícího Veverčáka podíval. Ty dva znal od jejich narození. Teď si tam leží, vlasy svázané do culíku, obličej jim zdobí plnovous, v uchu mají ozdobný kroužek a z hrudníku až na krk vybíhá barevné tetování. Z jejich dechu vycítil, že včera žvýkali listy rostlin přinášejících hluboký spánek.

Převalil se na druhý bok a podíval se na Vlčího drápa. Říkat nemusel nic. Dráp už byl vzhůru a souhlasně kývl hlavou. Pomalu se vyplazili na okraj tábora a vleže čekali, co se bude dít. Za chvíli se ve svitu měsíce objevil velký kojot, hledající zbytky od včerejší večeře. Rána sekyrou a bodnutí oštěpem vše vyřešily. Tiše, tak tiše, že se v táboře nikdo neprobudil. Ráno se ženy mrtvého těla zvířete ujmou a zpracují ho tak, aby z něj zbylo pouze pár kostí.
Chtěli si s Vlčím drápem sednout k ohni, ten však mezitím vyhasl. Párkrát se pokusili vykřesat nový pomocí dvou kouzelných kamenů, ale nepodařilo se jim to. Budou muset počkat na Kopčema nebo Veverčáka, ti to určitě dokážou, ale kdoví, kdy se proberou. 

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.