Sametová divokost
Foto: archiv

Chcete mít nejlepší stůl v jedné z nejlepších restaurací ve městě? V takovém tom podniku, který je zrovna v módě a je tam téměř stále plno? A když tam stůl přece jen získáte, tak je zastrčený v koutě nebo u záchodů? Dám vám "profi" tip.

Objednejte si tam stůl na narozeninovou večeři ve dvou. Tak jak to udělal můj muž v lisabonské Sacramento do Chiado. Stůl byl famózní, a to ani nemluvím o narozeninovém minidortíku, který se pak ani neobjevil na účtu. Zda opravdu narozeniny máte, samozřejmě nikdo kontrolovat nebude.

reklama

Ale já je měla! Stůl jsme nakonec měli opravdu nejlepší, v patře a s výhledem na obě části moderního, a přesto velmi útulného podniku. O skvělé moderní portugalské kuchyni se nebudu rozepisovat a přeskočím rovnou na víno. V našem případě z vinařství Quinta do Mouro.

Náročný vinný kritik Robert Parker ho nazval "nejlepším v oblasti Alentejo" a časopis Wine ho v roce 2015 vyhlásil "vinařstvím roku" a to už něco znamená. Zejména proto, že nejde o firmu s nijak předlouhou historií, Miguel Louro zasadil první vinice se svým synem Luísem v roce 1989. Mimochodem, Alentejo je vůbec zajímavý region. Název byl původně "Além Tejo", což napovídá, kde oblast najdeme. Za řekou Tejo.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.