Ředitel Zoologické zahrady Praha Miroslav Bobek.
Foto: Jiří Koťátko
Miroslav Bobek jako malý čtenář rád "podnikal" výpravy do asijských zemí a dnes do Mongolska vozí koně Převalského.

Jaké knihy máte právě teď na nočním stolku?

Noční stolek se mi přelil i na několik dalších míst, takže vyberu jen titul, který teď skutečně čtu. Je jím Macháčkova biografie Gustáva Husáka. Výjimečně zajímavá a potřebná kniha, navíc autorsky skvěle pojatá a zpracovaná.

Máte nějakého zvláště oblíbeného autora?

Namátkou bych jmenoval alespoň Ludvíka Kunderu nebo Michaila Bulgakova. Ale kdybych měl říct, ke které knize se vrátím třeba o prázdninách, určitě by to nakonec bylo jinak. Vracívám se ke knihám dost nepředvídatelně.

reklama

Co jste četl, když jste byl malý kluk?

Měl jsem moc rád mayovky, hlavně cyklus Ve stínu padišáha. A samozřejmě knížky o zvířatech, ovlivnila mě třeba encyklopedie Od agamy po žraloka. Rád také vzpomínám, jak mi táta čítával Štěrbových Pět výprav do Asie. Kniha pojednává mimo jiné o Mongolsku, kam dnes vozíme koně Převalského.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.