Ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna
Foto: archiv Jana Pikny
Během festivalu Smetanova Litomyšl, který je právě v plném proudu, nemá jeho ředitel Jan Pikna na čtení ani pomyšlení. Ale pak to všechno dožene.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

V období příprav festivalu noční stolek téměř zapadl prachem. Je na něm bohužel prakticky celá vánoční várka knih, na kterou se ale moc těším, protože bude spojena s obdobím uvolnění po festivalu, a tedy s dovolenou. Krátce před Vánoci jsme byli v Barceloně a po návratu jsem si přál přečíst vše o Antoniu Gaudím. Tak se mi sešly výpravná publikace i detektivka. Uvidíme.

Máte nějakého zvláště oblíbeného spisovatele?

Na cestách se vracím k jistotám. Tou je třeba Kmotr Maria Puza s nesmírně užitečným poučením, že je-li zle, je třeba zalehnout na matrace!

reklama

Co jste četl, když jste byl ještě kluk?

Hltal jsem všechno od Jaroslava Foglara a Karla Maye. Myslím, že to muselo nechat následky: jejich hrdinové jsou vzory čestnosti, statečnosti a spravedlnosti, hodnot, které tvoří vyšší princip světa. Navždy budu zastáncem "Pravdy a Lásky", které musí zvítězit, a nepřítelem lišáků beztrestně zneužívajících jejich slabosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.