Ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna
Foto: archiv Jana Pikny
Během festivalu Smetanova Litomyšl, který je právě v plném proudu, nemá jeho ředitel Jan Pikna na čtení ani pomyšlení. Ale pak to všechno dožene.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

V období příprav festivalu noční stolek téměř zapadl prachem. Je na něm bohužel prakticky celá vánoční várka knih, na kterou se ale moc těším, protože bude spojena s obdobím uvolnění po festivalu, a tedy s dovolenou. Krátce před Vánoci jsme byli v Barceloně a po návratu jsem si přál přečíst vše o Antoniu Gaudím. Tak se mi sešly výpravná publikace i detektivka. Uvidíme.

Máte nějakého zvláště oblíbeného spisovatele?

Na cestách se vracím k jistotám. Tou je třeba Kmotr Maria Puza s nesmírně užitečným poučením, že je-li zle, je třeba zalehnout na matrace!

reklama

Co jste četl, když jste byl ještě kluk?

Hltal jsem všechno od Jaroslava Foglara a Karla Maye. Myslím, že to muselo nechat následky: jejich hrdinové jsou vzory čestnosti, statečnosti a spravedlnosti, hodnot, které tvoří vyšší princip světa. Navždy budu zastáncem "Pravdy a Lásky", které musí zvítězit, a nepřítelem lišáků beztrestně zneužívajících jejich slabosti.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.