Ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl
Foto: Martin Malý
Jan Hasenöhrl skvěle hraje na trubku, řídí Český národní symfonický orchestr a také festival Prague Proms. A kdy a co si čte?

Jaké knihy máte teď na nočním stolku?

Ve stohu knih vedle mé postele se dá najít příručka pro výchovu psa, je úplně vespodu, a pes je tedy pochopitelně v posteli, a pak několik životopisů. Jedním z nich je příběh Jeana-Paula Belmonda, vyprávěný skvěle jím samotným. Další hřbety hlásají jména jako Radkin Honzák, Philip Roth, Irving Stone (Vášně mysli), ale poslední čas patří milovanému Hermannu Hessemu. Knize Pozdní prózy (soubor povídek) − je vytříbená, moudrá.

Máte ještě nějakého oblíbeného autora?

Ohlédnu-li se zpět: Jack London a Tulák po hvězdách, Hemingway − vše dostupné, John Updike, Irving Stone a jeho Námořník na koni. Vracím se také pravidelně ke Čtyřem západům slunce Miky Waltariho, k Johnu Cheeverovi a Scottu Peckovi.

reklama

Co jste četl, když jste byl ještě kluk?

Rychlé šípy a Karla Maye, Arundelskou kroniku a Alexandra Dumase, později Remarqua a díky mámě, která byla překladatelkou, jsem se poměrně brzo dostal ke knížkám Jak jsem vyhrál válku, špionážkám Theodora Wildena… A pak přišli Mladí lvi Irvina Shawa a Až navěky Jamese Jonese. Právě hlavní postava tohoto románu Prewitt mě myslím ovlivnila. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.