Všechny trumfy vedoucí k dlouhověkosti drží lidé ve svých rukou sami.
Foto: Shutterstock

Předpokládám, že i vy byste chtěli žít dlouho, možná i do stovky. Pokud jste právě kývli na souhlas, pak se vás hned zeptám, co pro to děláte, a dříve než si to rozmyslíte, poskytnu vám několik informací, které přinesl medicínský výzkum v tomto roce.

Už několik desetiletí dokážeme pomocí relativně levných léků snížit hodnotu cholesterolu v krvi pacienta třeba až na polovinu, pokud je to třeba. I toto se významně podepsalo pod fakt, že jsme si v posledních desetiletích jenom u nás v Česku prodloužili život o několik let (konkrétně asi o sedm let od revoluce). V poslední době se však objevují další léky, jež dovedou redukovat i nízkou hodnotu škodlivého cholesterolu opět na polovinu, tedy na čtvrtinu původní hodnoty.

reklama

K čemu by nám však bylo nějaké snižování hladiny cholesterolu, pokud by nám to nepřineslo delší nebo kvalitnější život. Mít tyhle ambice je přece trvalým cílem medicíny. Ukázalo se, že když tuto novou léčbu budete podstupovat celé tři roky a její celková cena přesáhne 42 tisíc dolarů, tak se vám kardiovaskulární úmrtnost sníží o celou jednu desetinu procentního bodu (tedy jednu tisícinu)! To není mnoho, asi souhlasíte, že? 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.