Ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová
Foto: HN - Lukáš Bíba
Zlata Holušová finišuje v přípravách na letošní Colours of Ostrava, v rámci festivalu má však i čtení v popisu práce.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Střídám své Rumího básně vnitřního smyslu s knihou Vyhořelá společnost od Byung-Chul Han a pak je tam ještě Richard H. Thaler − Neočekávané chování. Vzhledem k tomu, že jsem na Coulours of Ostrava také kurátorem Fora Meltingpot, nutí mě to neustále studovat. A to mě inspiruje a obohacuje.

Máte nějakého zvláště oblíbeného spisovatele, k jehož textům se ráda vracíte?

Asi je to Hermann Hesse. K jeho celému dílu se stále vracím a ještě mám ráda také cokoliv od Toma Robbinse. Mou nejoblíbenější knihou od něj je ta raná − Parfém bláznivého tance.

reklama

Co jste četla, když jste byla malá holka? A potkala jste tehdy knihu, která třeba nějakým způsobem mohla ovlivnit vaši budoucnost?

Jako holka jsem milovala všechny foglarovky, v dospívání mě velmi ovlivnil Stepní vlk od Hermanna Hesseho a jistě významný byl pro mne i Tulák po hvězdách od Jacka Londona. Já hlavně v té době četla zuřivě a pořád, asi 15 knih měsíčně, takže jsem byla jaksi v jiném světě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jakou knihu by si Zlata Holušová chtěla přečíst, ale stále na ni není čas a s jakým autorem by ráda zašla na dobrou kávu?
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.