Notářský zápis z roku 1414 vyhotovil Petr Reindel.
Foto: archiv aukčních síní

Pražskou jarní aukční sezonu zahájí ve čtvrtek 21. února v 18 hodin Vltavín. První část jeho 163. aukce bude vyhrazena zlatým rakousko-uherským a československým mincím. Sběratelé mohou usilovat například o dobře zachovaný vzácný desetidukát z roku 1933, kterých bylo vyraženo pouhých 1780 kusů (vyvolávací cena je 172 tisíc korun). Aukce dále nabídne více než šest desítek ručně vázaných koberců z kolekce Františka Grufíka, sběratele, který podnikl mnoho cest na Střední východ a spoluzaložil obchod Nomád. Půjde o koberce různého stáří, vzorů a typů z Íránu, Indie, Afghánistánu, Turkmenistánu a Zakavkazska, jejichž vyvolávací ceny se pohybují od dvou do 83 tisíc korun. Dražbu Vltavínu završí výtvarné umění 19. až 21. století včetně výběru fotografií.

Zajímavou kolekci grafik a kreseb Františka Tichého pocházející z jediné soukromé sbírky bude v sobotu 23. února dražit Artkunst v Galerii kavárny Louvre na Národní třídě − vyvolávací ceny jsou určeny od 1500 do 45 tisíc korun. V nabídce bude také několik konvolutů skic Václava Boštíka, třeba dvě studie krajin provedené tužkou a akvarelem (šest tisíc korun). Ojediněle velkého formátu je kresba tuší kolorovaná akvarelem Kamila Lhotáka s názvem Bradbury z roku 1977 (80 tisíc korun). Geometrické a konstruktivní umění bude reprezentovat například série čtyř pláten Josefa Hampla. Oleje z roku 1971 mají název Serie S 28−71 (135 tisíc korun každý). Mezi fotografiemi najdeme portréty hereček Jennifer Lopezové a Isabelle Huppertové od Antonína Kratochvíla (27 tisíc korun každá z nich).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Co představoval pergamon notáře Petra Reindela?
  • Z jaké sbírky pocházejí Šímovy Ostrovy?
  • Se štítem, anebo na štítě - o jaké ojedinělé dílo jde?
Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.