Ivo Kahánek, klavírní virtuos a hudební pedagog
Foto: Tomáš Nosil
V této době koncertuje po celém světě. A knížky cestují s ním. Moc dobré knížky.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Vzhledem k faktu, že tyto otázky zodpovídám během koncertního turné v Mexiku, se můj noční stolek knihami příliš nehemží. Nicméně jednu jsem do kufru přibalil − novelu Gabriela Garcíi Márqueze O lásce a jiných běsech. Nemyslím, že je nutné tohoto nositele Nobelovy ceny za literaturu z roku 1982 příliš představovat, nicméně zájemcům o jeho tvorbu bych doporučil začít právě touto útlou knížkou: všechny typické autorovy atributy − vskutku magická imaginace, zvláštní plynutí času či určitý nádech legendy − jsou zde podány na poměrně malé ploše, a tudíž ve velmi koncentrované formě. Výhody čtení na turné: kniha je lehká do kufru. Nevýhody: je natolik strhující, že máte tendenci zmeškat letadlo.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.