Pražská správa sociálního zabezpečení
Foto: HN - Michaela Hasíková
Dům, ve kterém nyní sídlí Pražská správa sociálního zabezpečení, navrhl v roce 1974 architekt Jovan Jovanovič z tehdejší Jugoslávie.

Zuby upíří k nebi tu míří. Sají krev i vkus, mají pevný skus. Drákulov je pro bývalé sídlo podniku Chemopetrol výstižná lidová přezdívka. Nejenom pro rozeklanou siluetu, která zejména za soumraku připomíná na kobyliském horizontu tajemný hrad, ale také proto, jak tato betonová stavba pije svým nevkusem krev.

Dům, ve kterém nyní sídlí Pražská správa sociálního zabezpečení, navrhl v roce 1974 architekt Jovan Jovanovič z tehdejší Jugoslávie. Strašidelný výraz dávají domu především betonové pilíře před fasádou, které fungují jako slunolamy.

Pro přístav Split, kde slunce svítí 2697 hodin v roce, to je běžné architektonické řešení, ostatně kdo se projde třeba ulicí Antuna Branka, uvidí podobných slunolamů celou řadu. V Praze však působí poněkud exoticky.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.