Rekonstrukce historické bitvy v Libušíně
Foto: ČTK
Nedaleko Kladna se o víkendu opět střetnou vojska středověkých templářů, lučištníků, rytířů, zemské hotovosti, i dalších žoldnéřů. Provázet je budou dívky v dlouhých šatech, pokud se samy nepřipojí v rytířské zbroji. Přesto nebudou žádní mrtví a neměli by být ani zranění. V Libušíně už má svátek dávných rytířů tradici.

Možná právě tady věštila kněžna Libuše budoucnost Čechů, ale na tom se historikové neshodnou. Dodnes stojí na libušínském vrcholku kostel sv. Jiří, kde se před sto lety konávala slovanská setkání. A dole v údolí najdeme tábor plný dávných stanů. Kolem se povalují píky, luky, pavézy, i kovové krunýře a meče. Každoročně na konci dubna se zde totiž setkávají příznivci historických bitev.

K jedné z nich se pomalu schyluje a jeden z aktérů už se s pomocí kamarádů navléká do těžké zbroje. "Už to děláme dvacet minut…," povzdechne si.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.