Tel Avivu se přezdívá "silikonové vádí"
Foto: Shutterstock
Široké bulváry, prosklené mrakodrapy plné bankéřů, makléřů a úředníků, dlouhé bílé písečné pláže, bílé domy ve stylu Bauhaus a rušný noční život v barech a restauracích. V Tel Avivu najdete snad vše, co dnes reprezentuje globalizované moderní město. Tato metropole v srdci Blízkého východu vás jistě v mnoha ohledech překvapí.

Prožij každý den, jako by byl tvůj poslední! Tak lze jednou větou popsat atmosféru Tel Avivu, které znamená v překladu z hebrejštiny „jarní pahorek“. Také označení jako „bílé město“ nebo „město, které nikdy nespí“ dostalo právem.

Tel Aviv je moderní a dynamické město, sídlo obchodu, vzdělání a zábavy, dům firemních kanceláří a výzkumných a vývojových center. Díky prestiži a světovému významu místního high-tech průmyslu se Tel Avivu také přezdívá „silikonové vádí,“ v narážce na jeho americký protějšek - Silicon Valley.

Plážové město na dunách
Se čtyřmi sty tisíci obyvateli je druhým největším městem Izraele. Město leží uprostřed západního břehu izraelského území a zabírá čtrnáct kilometrů dlouhý pobřežní pás. Tel Aviv je velmi mladé město, a to nejen kvůli své výhradně mladé populaci.

Známý izraelský spisovatel Etgar Keret řekl: „Tel Aviv je město, kde věková skupina obyvatel je převážně mezi 20 a 40 lety. Většina lidí si neuvědomuje, že je to město, kterým lidé procházejí. Jen zlomek z nich se tu narodili nebo tu zemřou“.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.