Aplikace BikeCityGuide pro tzv. chytré telefony
Foto: www.bikecityguide.org
Kdo rád cestuje městem na kole, ocení novou mobilní aplikaci BikeCityGuide, sloužící stejně jako GPS navigace v autě. Aplikace, kterou vytvořili němečtí vývojáři, vás zatím zavede na klidnější vedlejší silnice se slabší dopravou v pěti rakouských městech. V budoucnu bychom se jí ale mohli dočkat i v České republice.

Německá společnost BikeCityGuide Apps ve spolupráci s českou neziskovou iniciativou Auto*Mat rozjíždí projekt, který má navýšit počet cykloturistů ve městech. Stáhnete-li si před cestou do svého mobilního telefonu zdarma GPS aplikaci nazvanou BikeCityGuide, nebudete se muset návštěvy cizího města obávat. Aplikace vám rovněž odhalí nejzajímavější atrakce konkrétního města.

Momentálně můžou aplikaci používat cyklisté v pěti rakouských městech: Vídni, Grazu, Linci, Salcburku a Innsbrucku. Od tohoto víkendu bude fungovat v dalších pěti městech ve Švýcarsku – Ženevě, Basileji, Laussane, Curychu a Bernu – a v srpnu odstartuje projekt také v Německu. PR manažer Auto*Matu Jan Krčmář nedávno tohoto městského průvodce vyzkoušel právě v Berlíně. „Byl jsem nadšený,“ říká.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.