Vědecké expedice se přepravují do Antarktidy na palubách ledoborců.
Foto: Shutterstock
První Čech stanul na antarktickém ledu v roce 1929, dnes už mají Češi na ostrově Jamese Rosse moderní vědeckou stanici. Jak se můžete stát dobyvateli polárních krajin i vy, si přečtěte ve středu 23. ledna v IN magazínu Hospodářských novin.

V Antarktidě nyní působí dvacetičlenný vědecký tým z Česka, který na polární stanici Johanna Gregora Mendela na ostrově Jamese Rosse dorazil minulý týden. Češi se zaměří mimo jiné na tamní klimatické podmínky, modelaci škodlivého UV záření, výzkum vegetace nebo na parazitologii a vulkanologii.

A jak vypadalo české dobývání Antarktidy v minulosti? Přinášíme vám tři hlavní milníky české přítomnosti na nejjižnějším kontinentu.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.