Zubačka z Zermattu (1616 m) na Gornergrat (3089 m) nabízí parádní výhled na Matterhorn.
Foto: Swiss Images
Ve švýcarském Zermattu, jednom z nejkrásnějších lyžařských středisek na světě, pomalu končí zimní sezona. Město, které proslavily krásné výhledy na magický Matterhorn, se pomalu připravuje na léto. I když ne tak úplně. Až do konce května zůstává otevřena skoro polovina z 360 kilometrů sjezdovek.

Obchody vyprodávají zimní oblečení, ve výlohách ho nahradily letní modely. Odpolední teploty se šplhají ke dvacítce a centrum města už není přecpané lyžaři. Na některých střechách ještě sice začátkem týdne ležely zbytky sněhu, všude už pomalu začínají vonět okolní lesy. A na lyžařských tratích klidně potkáte motýla.

Až do konce května zůstává v Zermattu otevřená skoro polovina z 360 kilometrů sjezdovek oblasti Matterhorn ski paradise (pro znalé – od Schwarzsee nahoru), s italskou stranou bude propojený do 5. května. I když meteorologové slibují na konec týdne další sněžení.

I pak je ovšem v provozu ledovec pod Klein Matterhornem, ten zůstává otevřený celoročně. Například loni v srpnu tu byl trénovat český sjezdař Ondřej Bank.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.