Alpbachtal láká na venkovskou atmosféru
Foto: Tourismusregion Alpbachtal/SRT
V Tyrolsku vás tolik nerozptylují poutavé scenerie ani výrazná kulturní jinakost a kdovíjak silný genius loci - je to ideální "užitková" lyžařská země s jasně řezanými horami, kde se ještě vstává brzy a po snídani se jde lyžovat.

Tyrolsko představuje rakouský hypermarket lyžování - jsou tu velká, malá, vysoká i nízká střediska a k tomu pět ledovců. Nejlepší rakouská safari neboli nejlépe propojená střediska jsou právě zde.

Lyžování tu má opravdovou tradici - byl zde založen první ski klub, zrodila se tady moderní technika sjíždění i nejslavnější závody.

Vyšší a sněhově spolehlivější terény jsou ma západě Tyrolska, ale nikde nejsou tak rozsáhle pospojované jako v okolí Kitzbühelu. Jen mezi Kitzbühelem a vzdáleným sedlem Pass Thurn je pavučinovitě rozprostřeno bezmála dvě stě kilometrů sjezdovek.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.