Běžkařská trasa - ilustrační foto
Foto: archiv HN
Češi jsou jedním z národů s nejvíce lyžaři na tisíc obyvatel na světě, čemuž odpovídá množství lyžařských možností v horách i mimo ně. Mnohdy stačí nasadit lyže za domem a vyběhnout za humna do přírody.

Novohradské hory se turistů v podobných počtech jako sousední Šumava dodnes nedočkaly. A to přesto, že jejich předpoklady jsou velmi podobné a v lecčems dokonce dominují – třeba cyklisté se ve vlídnější krajině nemusejí obávat "smrtících" kopců. Stejně jako v zimě běžkaři.

Pokud jedete někam do Alp přes hraniční přechod Dolní Dvořiště, na posledním českém úseku za Českými Budějovicemi se silnice vnoří do kopcovité krajiny, kde lze z vyvýšených míst občas sledovat malebné obrazy, jako by vypadly z pláten Josefa Lady.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.