Cestování s minimálními náklady umožní člověku nejlépe poznat nová místa, domnívá se organizátor závodu Lowcost Race.
Foto: Archiv LowCost Race
Lowcost Race je závod dvoučlenných týmů, jehož cílem je projet za deset dní co nejvíce míst za co nejméně peněz. Maximální útrata na hlavu je 2500 korun. Během závodu si ovšem účastníci mohou jídlo a odvoz odpracovat nebo usmlouvat.

Kdo zná verneovku Cesta kolem světa za 80 dní, ten se dost nezvyklému nápadu cestovatele Milana Škody jen tak nepodiví. Kdo ji nezná, si dost možná zaťuká na čelo, ale nakonec bude muset uznat, že má tenhle chlapík s atletickou postavou kuráže na rozdávání.

Procestoval totiž už přes dvaadvacet států světa a rozhodl se, že možnost poznávat krásy okolních zemí by měl mít úplně každý. Jenže to se lehce řekne. Kde na takové cestování pořád brát finance? Pokud se rozhodnete vyrazit na cesty pod taktovkou Milana Škody, peníze nejsou třeba: při závodu Lowcost Race, který před třemi lety založil, vám totiž bude na desetidenní výlet stačit zhruba tolik, kolik utratíte za jeden pořádný rodinný nákup nebo luxusní večeři.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.