Matouš Vinš (na snímku) sepsal populární Travel Bibli spolu s Petrem Novákem.
Foto: Matouš Vinš
Digitální nomádi Matouš Vinš a Petr Novák sepsali Travel Bibli, cestovatelskou příručku, téměř před rokem. Protože se však dnešní svět velmi rychle mění, bylo prý potřeba ji aktualizovat. Spolu s novým vydáním pořádá dvojice také Slow Travel festival pro všechny, které spojuje vášeň pro cestování.

Téměř před rokem vydala dvojice neúnavných cestovatelů a digitálních nomádů Matouš Vinš a Petr Novák populární cestovatelskou příručku s ikonickým názvem Travel Bible. Tu se nyní rozhodli aktualizovat, a aby toho milovníkům cestování nabídli ještě víc, zorganizovali na první říjnovou sobotu Slow Travel festival. Akce, jak napovídá už její jméno, poradí lidem, proč při hledání zážitků v cizině zpomalit.

S průběžnými aktualizacemi autoři Travel Bible počítali už tehdy, když ji dávali dohromady. "Dnešní svět se tak rychle mění, že například i informace o cestovním pojištění, účtech a platebních kartách pro cestovatele či aplikacích na cesty mohou být i po půl roce neaktuální. Když už jsme připravovali první zásadnější aktualizaci, rozhodli jsme se zároveň do knihy přidat několik témat, která tam podle čtenářů chyběla," vysvětluje Matouš Vinš.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.