Jezero Reschen v Jižním Tyrolsku.
Foto: Val Venosta Marketing / Frieder Blickle
Severoitalská provincie Jižní Tyrolsko láká v letních měsících návštěvníky s různorodými zálibami. Vyberou si příznivci historie, sportu, gastronomie, umění i přírody. Inspirujte se našimi tipy, kam se v Jižním Tyrolsku vydat od června až do září.

Sever Itálie neláká turisty jen na zasněžené vrcholky, ačkoli jsou pro místní krajinu ikonickými symboly. Léto v Jižním Tyrolsku, provincii na severu Itálie, bude bohaté na kulturní, sportovní a kulinářské akce.

Slavné okruhy kolem horských masivů projedete na kole, zaběháte si u nádherného jezera Reschen a potom můžete ochutnat třeba speciality michelinských šéfkuchařů nebo nejlepší italská vína. Přinášíme několik tipů, kam se v Jižním Tyrolsku podívat.

Pro příznivce historie

9. až 11. června: Jezdecká soutěž "Oswald von Wolkenstein"

Tradiční jezdecká slavnost, která se koná v oblasti Seiser Alm/Alpe di Siusi pod horou Schlern/Sciliar na oslavu slavného jihotyrolského rytíře a básníka Oswalda von Wolkensteina. Jezdecký závod je přehlídkou středověkých dovedností. Turnaj zahájí středověká slavnost ve vesničce Kastelruth/Castelrotto, kde se v pestrobarevném průvodu představí všichni účastníci. Turnaj pak odstartuje na hradě Trostburg ve Waidbrucku. Jezdci budou soupeřit v rychlosti a obratnosti.


reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.