Taj Mahal, Indie
Foto: Shutterstock
Za posledních pět let se počet indických turistů přijíždějících do České republiky podle údajů CzechTourism téměř ztrojnásobil. Typický indický turista navštěvuje Českou republiku v kombinaci s dalšími dvěma až třemi evropskými zeměmi. CzechTourism 14. září inauguruje svou kancelář v Mumbai, pomocí níž chce v Indii Česko propagovat.

Pobočka řízená společností VFS Global funguje už od letošního února a byla otevřena v rámci plánu agentury CzechTourism na posílení propagace České republiky v Indii. Podle údajů CzechTourism se za posledních pět let počet indických turistů přijíždějících do Česka téměř ztrojnásobil. V roce 2016 jich přijelo 66 tisíc a strávili zde 159 tisíc nocí.

Podobně rostou i výdaje indických klientů. V České republice podle CzechTourism utrácejí v porovnání s ostatními asi o 30 procent více, kolem 4000 korun na osobu a den. Typický indický turista navštěvuje Českou republiku v kombinaci s dalšími dvěma až třemi evropskými zeměmi, které navštívil již dříve. Právě na tyto zkušené cestovatele, kteří se zajímají více o kulturu než o nakupování, bude CzechTourism směřovat svou propagaci.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.