Jana Jahu Řezníčková (vlevo) a Lenka Rzepková.
Foto: Ginger Duo
Daly se dohromady přes cestovatelskou seznamku a společně se přihlásily na závod LowCost Race. Jeho smyslem je projet co nejvíce zemí za co nejméně peněz. Dostaly skromný rozpočet, spoustu netradičních úkolových výzev a časový limit deseti dnů. Letošní vítězky Jana Řezníčková a Lenka Rzepková během nich sehnaly lístky na luxusní loď, navštívily cizí svatbu nebo třeba vařily v michelinské restauraci.

Navštívit cizí zemi, ochutnat místní jídlo, poznat "domorodce" a zažít jejich kulturu nemusí vždy znamenat investici v řádu několika desítek tisíc korun. Že to jde i naopak, ukazuje akční závod LowCost Race založený nadšeným cestovatelem Mikym Škodou. Smyslem závodu je během deseti dní projet co nejvíce zemí za co nejméně peněz a získávat přitom body za plnění úkolů.

Třetí ročník, který probíhal od 5. do 15. srpna tohoto roku, ovládla zrzavá dvojka Ginger Duo, Lenka Rzepková a Jana Řezníčková. S celkovým počtem 73 108 bodů porazily dalších devět soutěžních týmů. S rozpočtem dva a půl tisíce korun na osobu projely čtrnáct zemí a absolvovaly výzvy jako Yes Man, kdy musely 24 hodin odpovídat jen "ano", zúčastnily se cizí svatby, získaly letenky pro mezinárodní let a tím rozhodně neskončily.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.