LFŠ připomíná útoky na Světové obchodní centrum. Tématu se věnuje například sugestivní snímek Let 93
Foto: Reuters
Hořící věže newyorského Světového obchodního centra vyprovokovaly řadu světových filmařů k uměleckým, a někdy až didaktickým reakcím na terorismus. Probíhající Letní filmová škola v Uherském Hradišti věnovala tématu jednu ze svých programových sekcí.

Sekce uherskohradišťské Letní filmové školy o hrozbě terorismu nabývá ve světle nedávné norské tragédie na aktuálnosti.

Program hraných snímků i dokumentů tematizujících události kolem 11. září 2001, ale i obecnější problémy spojené s extremismem či fundamentalismem byl původně uspořádán k desátému výročí této tragické události.

Co nejkomplexnější průřez se však zabývá otázkami spojenými nejen s islámským fundamentalismem - klíčovým problémem v mnoha snímcích tohoto programového cyklu je i role médií. Ta totiž mají větší moc než leckteré démonizované zbraně hromadného ničení.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.