Na Moravě je k vidění i drama 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny, které získalo Zlatou palmu v Cannes.
Foto: CinemArt
Letní filmová škola v Uherském Hradišti nabízí divákům i rozsáhlý cyklus mapující současný "rumunský filmový zázrak". Tamní kinematografie totiž ve světě nyní sklízí jeden úspěch za druhým, včetně těch nejprestižnějších trofejí.

Letošní festivalové sezoně nepřeje počasí. Zatímco o Karlových Varech se léta říká, že kdyby nepršelo, bylo by něco v nepořádku, filmovce se obvykle dostane slunných dnů až až.

Tento týden sice i v Hradišti bylo pod mrakem, ale tím spíše se diváci doposud mohli soustředit na filmový program.

S Kusturicou? Jedině v hospodě

Emir Kusturica, jehož snímky dýchaly balkánským sluncem alespoň z plátna, už je pryč i se svou doprovodnou suitou čítající 32 lidí a zůstala po něm kromě koncertu vlastní kapely též historka, že pohostinná hradišťská atmosféra mu učarovala natolik, že se odmítl zúčastnit tiskové konference.

Novinářům pouze suše vzkázal, že se za ním mohou přesunout do jeho oblíbené restaurace, místního hostince U hejtmana Šárovce.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.