Tartuffe na Vinohradech je sice pokrytec, ale jeho chování je málo uvěřitelné
Foto: Divadlo na Vinohradech
Divadlo na Vinohradech zahájilo divadelní sezonu klasikou, inscenací Molierova Tartuffa. Ze "šťavnaté komedie" se v režii Štěpána Pácla stala divadelní nuda. Molierův text je polomrtvý a Pácl ho svou režií spolu s herci nepřivedl k životu.

Vinohradský Tartuffe je ukázkou toho, že i klasika stárne, a stejně tak zastarává humor.

Dramaturgický záměr je průhledný. Tartuffe je hra o pokrytectví a lstivosti, o vlkovi v beránčím rouše, a tak se zdá, že je i dnes současná, aniž by potřebovala prvoplánové aktualizace.

Aniž by vadilo, že Tartuffovo pokrytectví je postaveno hlavně na falešném pobožnůstkářství, které s dnešními pokrytci nemá nic společného. Jenže ve skutečnosti je Molierův text polomrtvý a Pácl ho svou režií spolu s herci nepřivedl k životu.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.