Moderní isncenace. Král Lear v podání Davida Ppachaře brázdí bazén
Foto: ND - Bohdan Holomíček
Publikum, které přichází do Národního divadla s představou víceméně konvenční shakespearovské inscenace, může mít s přečtením Krále Leara v režii Jana Nebeského velký problém. Moderní opera se tu mísí s rapem, padouch vypadá jako Joker a Lear v podání Davida Prachaře okázale brázdí bazén.

Národní divadlo má novou inscenaci Krále Leara. Režie Jana Nebeského je výjimečná formou i precizním výkladem.

Mluví jazykem vizuálně provokativních a do značné míry také hermetických obrazů. Sebevážnosti se brání nadsázkou. Oč míň se zabývá dějem, o to víc obsahem a smyslem Shakespearovy hry.

Putin na lovu

Úvodní scéna dělení království mezi Learovy tři dcery se odehrává v prostoru, který může být miliardářským sídlem nebo obří jachtou, jako spektakulární výjev určený objektivům kamer a fotoaparátů.

Při pohledu na Leara (David Prachař) brázdícího okázalými tempy bazén, se nám klidně může vybavit do půl pasu nahý Putin na lovu či jiný vládce tohoto světa, pěstující svou veřejnou image před zraky novinářů.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.