Martin Havelka coby Leoš Janáček prožívá trapně osudové lásky
Foto: provazek.cz
Mistr Leoš Janáček v podání Martina Havelky je v inscenaci Divadla Husa na provázku předmětem spekulací týkajících se jeho milostného života. Jako by tvůrci inscenace do ní projektovali své zkušenosti.

Dramatik Milan Uhde si vzpomněl na staré dobré časy, kdy s hudebním skladatelem Milošem Štědroněm společně napsali pro brněnské Divadlo Husa na provázku slavnou Baladu pro banditu.

Za inspirujícího dohledu režiséra Vladimíra Morávka se pustil do scénáře na téma "divokého" milostného života skladatele Leoše Janáčka.

V inscenaci nazvané Leoš aneb Tvá nejvěrnější, kterou "Provázci" o víkendu představili v Praze, se však hraje víc než o lásce o Mistrově samotě v náruči Hudby.

Koláž z janáčkovských motivů do ní připravil opět Miloš Štědroň a mladého skladatele, který se děsí stěhování "do Brna!", hraje Martin Donutil, jehož otec Miroslav byl kdysi slavným Nikolou Šuhajem v Baladě pro banditu.

Morávek má symbolické návraty i všelijaké odkazy do provázkovských dějin rád.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.