Roxette v neděli vyprodali pražskou O2 arenu
Foto: ČTK
Největší hity Roxette i Vejvodovu píseň Škoda lásky slyšelo v neděli večer pražské publikum na vystoupení slavného švédského dua. Na koncert do zcela zaplněné O2 areny dorazilo z větší části dívčí publikum.

Hity Spending My Time Play a The Look zazněly v závěru vystoupení švédské skupiny Roxette, která v neděli večer v rámci svého světového turné vystoupila ve vyprodané pražské O2 areně. Podle pořadatelů dorazilo 16 tisíc návštěvníků, kteří zpívali a tleskali do rytmu známých melodických skladeb. Marie Fredrikssonová a Per Gessle představili také písně z nového alba Charm School.

Koncert ve zcela zaplněné hale, kam dorazilo z větší části dívčí publikum, zahájila populární kapela svými velkými hity Dressed for Success a Sleeping in My Car. V programu zazněly dvě desítky písní a refrény hitů jako It Must Have Been Love, How Do You Do! nebo Joyride nadšení diváci zpívali společně s kapelou.

reklama

Z novinky Charm School, která byla za prodeje oceněna Zlatou deskou v Německu, Rusku, Švédsku a Švýcarsku, se posluchači dočkali skladeb Only When I Dream a She's Got Nothing On. Na předchozích koncertech vždy Roxette zařazovali písně ze zemí, v nichž právě vystupovali. Například 1. června v Budapešti zahráli maďarskou lidovou skladbu Tavaszi Szél Vizet Áraszt. Pro Prahu si vybrali Vejvodovu Škoda lásky, jejíž světoznámou melodii zahrál na elektrickou kytaru člen doprovodné skupiny.

Mezi doprovodnými muzikanty Roxette je část hudebníků, s nimiž před dvěma lety vystoupil Per Gessle na svém sólovém koncertu v pražské Lucerně. "Turné je o téhle kapele a ta je nejsehranější ze všech kapel v historii Roxette," prohlásil Gessle. Dodal, že na tomto turné se zaměřili na samotnou hudbu a ne na produkci. Proto nepoužívají samply, syntetizátory a nákladné ohňostroje. Vzhledem k tomu, že nad pódiem chyběly tradiční promítací plochy, neměli tentokrát diváci v zadních řadách možnost vidět podrobnosti ze skromně vybavené scény.

Před Roxette vystoupil jeden z objevů tuzemské popové scény zpěvačka Debbi, která zazpívala písně ze svého debutového alba Touch The Sun.

Roxette, kteří koncertovali po Evropě naposledy v roce 2001, zahájili své dlouho očekávané turné 1. března v ruské Kazani a v jeho rámci navštíví nejméně čtyři kontinenty. Na prvních 26 koncertech v Rusku, východní Evropě, Jižní Americe a Jihoafrické republice vidělo kapelu přes 220 tisíc lidí.

Dvaapadesátiletá Fredrikssonová a o rok mladší Gessle spolu vystupují už od poloviny 80. let. Skupina Roxette, považovaná za nástupce legendární čtveřice ABBA, zavítala do České republiky po deseti letech. Záhy po posledním evropském turné v roce 2001, kdy Roxette navštívili i Prahu, našli lékaři zpěvačce Fredrikssonové nádor na mozku. Skupina se poté na několik let odmlčela. Melodické skladby Roxette mají v tuzemsku velký úspěch. Album Charm School bylo letos v únoru ihned po vydání na prvním místě domácího žebříčku nejprodávanějších alb. Pro velký zájem fanoušků Roxette přidá druhý koncert 27. června v Ostravě.

0605CR SVEDSKO POP HUDBA ROXETTE 2 168 0605CR SVEDSKO POP HUDBA ROXETTE 3 172 0605CR SVEDSKO POP HUDBA ROXETTE 5 176 0605CR SVEDSKO POP HUDBA ROXETTE 6 178