Foie gras
Foto: Thinkstock.com
Tradici lahůdky, na níž si pochutnávali už ve starém Egyptě, dnes udržují hlavně Francouzi. Ztučnělá játra kachen či hus rád připravuje i Richard Fuchs. Kombinuje je třeba s plátkem hovězího nebo karamelizovanými jablky.

Dnes vaří
Richard Fuchs, šéfkuchař restaurace Monastery

Foie gras, tedy ztučnělá játra kachen či hus, patří spolu s lanýži a kaviárem k nejluxusnějším surovinám, jaké šéfkuchaři používají. Aby játra ztučněla a získala typickou máslovou chuť, chovatelé drůbež překrmují a omezují její pohyb. Kvůli tomu je v některých státech zakázáno foie gras připravovat. Takový zákaz však nehrozí ve Francii, která je novodobou Mekkou této lahůdky.

"Foie gras ale nejsou francouzským vynálezem, jak se často tvrdí. Už ve starém Egyptě si na nich pochutnávaly privilegované vrstvy," říká Richard Fuchs, šéfkuchař restaurace Monastery v pražském hotelu Augustine, který kachní foie gras vybral jako základní surovinu pro dnešní recepty.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.