Vinice sv. Kláry v Tróje se v klání pěti pražských vinařství umístila na třetí pozici.
Foto: archiv HN
Trojská vinice Salabka zvítězila v soutěži o nejlepší pražské vinařství. Jako druhou nejlepší ohodnotila porota složená ze špičkových českých someliérů vína z vysočanské Máchalky. Třetí se umístila sv. Klára.

Grébovka, Salabka, svatá Klára, Máchalka a Modřanská. To jsou názvy pěti vinic, které spolu dnes soutěžily o titul Nejlepší pražské vinařství. "Z pražských vinic se soutěže neúčastní jen svatováclavská. Na ní se teprve letos poprvé sbírají hrozny," říká Barbora Nováková z Pražské informační služby, která první ročník této soutěže pořádá.

Someliéři hodnotili celkem patnáct vín, která pražské vinice vyprodukovaly v letech 2007 až 2010. "Ze someliérského pohledu bylo zajímavé vůbec tato vína ochutnat takto najednou. Pro mě osobně bylo zajímavé hlavně rulandské bílé z vinice Salabka z ročníku 2009," říká viceprezident Asociace sommelierů ČR Ivo Dvořák, který byl také členem poroty.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.