Spotřebitelé se podle ČSÚ bojí růstu cen - Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Hranice kvality potravin. V zemích bývalého východního bloku jsou uzeniny, marmelády či kečupy nastavované levnými náhražkami. V Německu či Rakousku je nenajdete. Podívejte se na animaci, kde zjistíte ceny potravin u nás i v zahraničí.

Střed Evropy je rozdělen na dvě části podobně jako za dob studené války. Dělicí čára mezi nimi vede po skoro stejné linii, tentokrát však nejde o politiku, ale o kvalitu potravin. V zemích bývalého socialistického bloku je mnohem nižší. Test HN ukázal, že na někdejším "Východě" jsou uzeniny, kečupy nebo třeba marmelády nastavovány lacinými náhražkami, které v obdobných potravinách v Rakousku či Německu nenajdete. Ceny jsou přitom v obou polovinách střední Evropy stejné, někdy je dokonce kvalitnější "západní" zboží lacinější.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.