Med bude hrát hlavní roli na slavnostech na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad.
Foto: Shutterstock
V Česku se vyrobí víc medu, než se u nás sní. Zkuste ale koupit tuzemský med v českém supermarketu. Ve většině obchodních řetězců prodávají medové směsi ze zahraničí. Takové medy přitom z testů dlouhodobě vycházejí jako méně kvalitní než ty prodávané místními včelaři.

„Směs medů ze zemí ES a mimo ES“ píše se na většině sklenek s medem v českých obchodech. V praxi to většinou znamená, že ve skleničce je smíchaný med z Jižní Ameriky, Číny a trocha českého. Je to paradox: stran medu je totiž Česko soběstačné. Každý rok se u nás vyrobí přes 9000 tun medu, což pokryje zdejší spotřebu a ještě 2000 tun zbudou.

Není tedy důvod med dovážet. Zvlášť, když jsou směsi zahraničních medů podle z různých kontrol a testů horší kvality. Některé jsou dokonce pančované lacinými sirupy z třtiny, kukuřice nebo obilí.

Proč tedy v Lidlu nekoupíte žádný český med a v Bille tvoří jen desetinu z celkového množství?Odpověď jsem se vydala hledat vydala hledat k firmě Medokomerc, jejíž medy „ze zemí ES a mimo ES“ najdete skoro v každém tuzemském obchodě.

 

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.