Káva - ilustrační foto
Foto: Archiv
Čaj nemá tak velkou prestiž jako káva, myslí si britští manažeři. Spíše než Cejlon proto na společenském kvasu kolem londýnské olympiády vydělá Brazílie, Kolumbie nebo Etiopie. Pokrok, nebo jen krok od kolonialismu ke globalizaci?

Káva vítězně táhne světem a dokonce i zemí čaji zaslíbené už od dob královny Viktorie, blahé paměti. Za nápoj úspěšných ji považují už i v baště konkurenčního čaje, Velké Británii. Studie na toto téma ukázala, že je pro úspěšné Brity s velkou převahou volbou číslo jedna a že spíše než nejjemnější Cejlon se i na olypiádě bude pít spíš Kolumbie, Brazílie nebo Etiopie.

Studie zkoumala preference více než dvou tisích Britů. Pro více než 45 procent z nich má káva vyšší status než čaj, 70 procent z těchto dobře vydělávajících Britů preferuje kávu před čajem. Poor old Tetley, komentuje to pro Guardian Mark King.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.