Káva - ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
První říjnový víkend bude opadávat listí před Břevnovským klášterem v Praze do posvícenské scenérie plné jaterniček. Brno jej zase zasvětí oslavě kávy. A Valašsko? Tam se bude soutěžit o nejlepší frgál a budou se ochutnávat speciality z celého údolí Léskové.

1. Týden kávy Brno 2012
1.–7. října 2012, vybrané kavárny, Brno, region jihomoravský

Již od pondělí probíhá po celém Brně unikátní akce zasvěcená kávě a všemu, co k ní patří. Desítky vybraných podniků se připojily k oslavám Mezinárodního dne kávy, který připadl na první říjnový den. Ještě během víkendu můžete ochutnávat nejrůznější kávové i gastronomické speciality nebo se dozvědět více o kávě od jejího pěstování, přes pražení, až po různé způsoby přípravy a následnou konzumaci. Součástí bohatého programu je i řada kulturních akcí jako například výstavy, přednášky a koncerty. Více zde.

2. Břevnovské posvícení 2012
4.–7. října 2012, Břevnovský klášter, Markétská 1, Praha 6

Bohatá nabídka dobrého jídla a pití, to je základ každého posvícení, včetně toho, které se koná před Břevnovským klášterem. Těšit se můžete například na pečené husy a kachny s knedlíkem a zelím, teplé jaternice nebo na grilovaného býka. Připraven je rovněž pestrý program pro všechny věkové kategorie - hudební vystoupení, starověká vesnička s řemeslnými stánky, lunapark, ohňostroj a mnoho dalšího. Více zde.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.