Odpovědnost za podvod s koňským masem si mezi sebou obchodníci přehazují jako horký brambor. Na systém, který má sledovat původ potravin, to vrhá nepěkné světlo.
Foto: Shutterstock
Kam si chodí pro maso šéfkuchaři, když chtějí vařit z kvalitní suroviny? Zeptali jsme se Romana Pauluse, Marka Fichtnera, Vladimíra Honzáka a Romana Dolejše, kdo dodává maso do jejich restaurací. Jsou to velké řetězce i malé farmy, které prodávají na farmářských trzích.

Lokální potraviny nacházejí stále častěji odbyt v dobrých restauracích. Přečtěte si pár tipů od šéfkuchařů. Dozvíte se, kdo dodává maso Romanu Paulusovi do michelinskou hvězdičkou ozdobené restaurace Alcron nebo kam si jezdí pro základní suroviny Vladimír Honzák z La Gare, když chce pro své hosty připravit kohouta na víně.

Šéfkuchař Marek Fichtner z hotelu Kempinski dává přednost bio hovězímu z Krušných hor a Roman Dolejš z Corinthia Towers si jezdí pro tlačenku na Jižní Město. Využijte jejich dobrých zkušeností.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.