Rony Plesl navrhl pro Budvar půllitr, který tvarem vychází z písmene "B" v jeho názvu, nebo třeba s ženské postavy.
Foto: HN – Matej Slávik
Jeho dílo najdete v každé druhé hospodě, už deset let totiž navrhuje půllitry pro české pivovary. Poslední práci odvedl designér a sklář Rony Plesl pro Budvar. Výsledkem jsou vyzývavé a kontroverzní tvary, podle kterých půllitr Budvaru poznáte i na dálku.

Osobitý podpis Ronyho Plesla nese už třicet kolekcí nápojového, především pivního skla. Umělec, jehož originální broušené vázy vystavují galerie po celém světě, navrhuje krýgly, štuce a pivní poháry už více než deset let. S takovým úspěchem, že se stal hlavním designérem německého koncernu Sahm, jehož značku najdete na většině půllitrů na českém trhu.

Posledním příspěvkem Ronyho Plesla k české pivní kultuře je kolekce pivního skla pro Budvar. Je to soubor sklenic velmi vyzývavých, který vzbuzuje spoustu emocí a rozhodně se nedá přehlédnout v davu. Jak nový soubor skla pro tento jihočeský pivovar vznikal?

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.