Pohoří na Šumavě, Naše dobroty Blanky Milfaitové
Foto: HN - René Volfík
Z nejvzdálenějšího koutu Novohradských hor v česko-rakouském pohraničí pochází údajně nejlepší marmeláda na světě oceněná ve dvou mezinárodních gurmánských soutěžích. Vyrábí ji pětatřicetiletá Blanka Milfaitová, která se sem přestěhovala z rodné Plzně splnit si svůj sen vyrábět domácí delikatesy.

Obec Pohoří na Šumavě má tři stálé obyvatele. Blanku Milfaitovou, jejího přítele a měsíční dceru. A také nejlepší marmelády na světě. "Utekli jsme sem před lidmi a městským shonem," vysvětluje.

Letos v březnu uspěla mladá žena v prestižní světové soutěži o nejlepší marmeládu The World’s Original Marmalade Awards ve Velké Británii. Porotci posuzovali téměř dva tisíce vzorků z celého světa. "Poslala jsem pět příchutí a každá získala ocenění," prozrazuje. Kromě citronové, pomerančové a mandarinkové porotu zaujaly také kombinace citronové s vanilkou a mandarinkové s levandulí. Blanka Milfaitová přepsala svými pěti medailemi historii soutěže.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.