Restaurace,stolování
Foto: Thinkstock.com
V luxusní restauraci můžete potkat různé typy hostů. Přinášíme krátký přehled těch nejvýraznějších. Číšník by měl dobře vyjít s každým. Někdy to ovšem vyžaduje značné úsilí. Když si ale na začátku hosta dobře otipuje, může předejít nedorozuměním.

A nejde jen o obsluhu. Třeba host označovaný vcelku přiléhavě "odstřelovač" dovede spolehlivě otrávit poklidnou večeři i lidem u několika blízkých stolů. Seznamte se i s dalšími typy hostů, kterým je lépe se vyhnout.

Šetřílek

Kalkulačka v jeho hlavě pracuje neustále na plné obrátky. Není filet z tuňáka poněkud předražený? A nepořídili bychom celé menu v jiné luxusní restauraci o pár stovek levněji? Šetřílek bedlivě sleduje ceny chodů už při výběru. Když je navíc "křížený" se Sheldonem Cooperem, dovede si rychle propočítat, zda cena surovin odpovídá tomu, za kolik se jídlo prodává. Šetřílek občas umí číšníka pořádně zaskočit. "Dáme si skleničku vína pro dva dohromady, jen tak na ochutnání," navrhuje bez okolků.

Ještě pečlivěji pak kalkuluje při placení. Zkusit okrást takového hosta, byť omylem, se opravdu nevyplácí. Všimne si i drobné chybičky na účtu. Snaha uspořit se navíc projevuje také při rozhodování o výši spropitného. Číšník se dočká směšné odměny za servis. Šetřílek tedy zpravidla není host, kterého si personál oblíbí.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.