Automat Koruna
Foto: ČTK
Palác Koruna na Václavském náměstí má projít obnovou. Vrátit se do něho má i kdysi legendární bufet Automat Koruna, nově přibude hostel s 200 lůžky. Majitel chystá i rozšíření oblíbeného obchodu Desigual.

Majitel secesního Paláce Koruna ve spodní části pražského Václavského náměstí Tomáš Plachý chce zvednout vytíženost historického objektu. Pomoci mu v tom má také nostalgie.

Podnikatel se rozhodl, že v přízemí paláce oživí legendární Automat Koruna - podnik, kam před revolucí chodili na jahodové koktejly, párky či chlebíčky komunističtí funkcionáři i chudí studenti.

"Automat by měl začít fungovat v příštích dvou letech," řekl HN Marek Moravec, šéf firmy Koruna Palace Management, která objekt spravuje a patří taktéž Plachému.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.