Biljana Weberová
Foto: René Volfík / FOTOREPO.cz
Pracovní oběd s Biljanou Weberovou jsme domlouvali více než dva měsíce dopředu. V červenci byla na dvou velkých konferencích Microsoftu v USA a poté odjela na dva týdny s rodinou na Kypr. Do restaurace Aromi na Vinohradech dorazila na minutu přesně.

Vypadá velmi energicky a sálá z ní zvláštní pozitivní nálada. A také inteligence a zkušenost. Její charisma člověka v minutě dostává. Usedáme ke stolu uprostřed restaurace a Biljana Weberová se rozpovídá o své lásce k Vinohradům.

V této čtvrti žila už před pár lety, kdy v Česku působila ve středoevropské centrále IBM. Když se do Prahy stěhovala kvůli práci v Microsoftu, byla to pro ni tedy už druhá pražská štace. "Věděla jsem, že chci žít zase na Vinohradech. Mám tu svá oblíbená místa, obchůdek s delikatesami, květinářství, restaurace. Bylo to jako návrat domů," říká zřetelnou angličtinou. Sama totiž pochází ze slovinského pobřeží.

A dodává, že restauraci Aromi má ráda i kvůli tomu, že tu nabízejí čerstvé ryby a zeleninu, stejně jako v její rodné zemi. "Kvalitní suroviny, menu obměňované podle sezony, klidné útulné prostředí, příjemná obsluha. To je přesně to, co mám ráda. Nemluvě o tom, že se v Aromi scházejí zajímaví hosté různých národností i věku," vysvětluje.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.