MyRaw Café
Foto: MyRaw Café
Vitariánství, tedy konzumace syrové stravy, patří podle dietologů k vůbec nejzdravějším stravovacím metodám. Pražské MyRaw Café se na vitariány plně zaměřuje. Nejlepší způsob, jak poznat pestrou a rozmanitou škálu raw food kuchyně, představuje gurmánské menu.

Jednu z nejpopulárnějších odnoží veganství proslavila řada hollywoodských celebrit, které se staly vitariány, tedy konzumenty syrové stravy, jež patří podle dietologů k vůbec nejzdravějším stravovacím metodám. Vítejte v Raw food světě, kde je všechno úplně jinak.

Raw food šéfkuchař potřebuje ke své práci především dvě pomůcky – mixér a sušičku. Všechna jídla totiž mohou projít teplotou maximálně 42 stupňů, neboť vyšší teplota v surovinách ničí spoustu zdraví prospěšných látek, třeba vitaminy či enzymy, jež pomáhají dobrému trávení a přirozené očistě organismu. To je první zásada.

 

Z nabídky

Raw anglická snídaně s míchanými "vajíčky" z avokáda, vitariánskými párky či "slaninou"    165 korun

Vitariánská palačinka s ovocem   115 korun

Vitariánská pizza se sýrem připraveným z kešú a para ořechů     285 korun

Tip

Ochutnejte alternativní kávu připravenou například v drip baru nebo ve vacuum potu. A pozor, do cappuccina se přidává "mléko" z ořechů.

Tou druhou je zákaz používání veškerých živočišných produktů, protože vitariánství je odnož veganství a pracuje pouze s rostlinnou stravou, takže syrový tatarák či sushi ve vitariánských restauracích také nenajdete. Používá se jen zelenina, ovoce, semínka, ořechy či naklíčené luštěniny.

Tolik teoretický úvod a nyní už přejděme k pestré nabídce pokrmů podávaných v novém vitariánském podniku MyRaw Café, který byl otevřený loni v létě v pasáži u Divadla v Dlouhé.

Pravá anglická snídaně

Zajímavý vhled do raw food gastronomie obstarají vyhlášené snídaně, které kopírují běžnou snídaňovou nabídku kaváren, ovšem v přísně vitariánské verzi. Velkým překvapením je klasická anglická snídaně, v níž vajíčka nahrazuje avokádo a díky zvláštní "esenci" chutná a voní téměř jako skutečná vajíčka, snad až na to, že jsou studená. Překvapivě výtečný je také vitariánský páreček s chutí čabajky či lehce pikantní slanina, ve skutečnosti zeleninové chipsy.

Chuťově vděčné jsou vitariánské sýry, třeba bylinkový fermentovaný sýr, připravený z kešú oříšků, para ořechů a probiotických kultur. Veganské sýry zdobí také rawfoodovou pizzu, která překvapí autentickou chutí i podobou. Skvělý je také mrkvový krém ochucený zázvorem a limetkou.

Gurmánské menu

Nejlepší způsob, jak poznat pestrou a rozmanitou škálu raw food kuchyně, představuje gurmánské menu za 295 korun, v jehož rámci se servíruje předkrm či polévka podle výběru hosta, malý quiche, čtvrtka pizzy a dezert opět dle výběru.

Zajímavostí podniku je otevřená prosklená kuchyně, díky čemuž mohou hosté sledovat kuchaře při přípravě jídla. A protože se jedná o kavárnu, v nabídce nechybí ani fantastické vitariánské dorty s velkým podílem čerstvého ovoce a oříšků.

Závěrem připomeňme, že MyRaw Café neslouží pouze veganům či vitariánům, ale všichni ostatní "všežravci" zde objeví množství zajímavých gastronomických podmětů a překvapivých chuťových kombinací. Třeba u jídel z české kuchyně, která bývají zařazena na denní menu.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.