Bistro Jan Paukert na Rohanském nábřeží.
Foto: Archiv Bistro Jan Paukert
Proslulé chlebíčky Jana Paukerta z lahůdkářství na Národní třídě měl Gourmetguru docela rád. Před dvěma lety však podnik skončil. Stoletou tradici se nyní pokouší obnovit moderní Bistro Jan Paukert v Karlíně, které zařadilo do nabídky také snídaně, polední menu nebo vlastní pečivo.

Gourmetguru si dobře vzpomíná na vyhlášené lahůdkářství na Národní třídě v centru Prahy, kde se podnikatel Jan Paukert proslavil chlebíčky už za první republiky (to ví Gourmetguru samozřejmě jen z doslechu, ne z osobní zkušenosti). Podnik, kam se chodily občerstvit slavné osobnosti jako Lída Baarová či Jan Werich, už sice neexistuje, stoletou tradici se však nyní pokouší obnovit bistro na Rohanském nábřeží.

Bistro Jan Paukert objevil Gourmetguru na frekventované třídě plné kancelářských a byznysových center. Moderním interiérem oslovuje podnik lidi z blízkých kanceláří a zároveň pojí současnost s dobou Paukertovy největší slávy: masivní dubové lamely na zdech, stropě i v prostoru odkazují k liniím v tradičním logu značky.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.