Víno je to těžké, ale ne těžkopádné. Na nose má mandarinky, olej z lněných semínek a vůni kapradí. Chuť je silná a vrstevnatá.
Foto: archiv
Slovenský Reya Magna Ryzlink rýnský, ročník 2013, podle žebříčků patří k nejlépe hodnoceným vínům v ceně do 300 korun. Víno je těžké, ale ne těžkopádné, chuť silná a vrstevnatá.

Stála v supermarketu přede mnou. Když mě spatřila, nahlédla mi do vozíku. Zatvářila jsem se asi překvapeně, protože s dalším, tentokrát omluvným úsměvem řekla na vysvětlenou: "Čtu vaše sloupky o víně. Tak mě zajímalo, jaké kupujete. Tohle můžete doporučit?" ukázala na elegantní láhev bílého se šroubovaným uzávěrem.

Potěšilo mě to, přece jen nejsem žádná celebrita, která v supermarketech prchá před fanoušky. A tak jsem jí ochotně odpověděla, že doporučit nemůžu, protože jsem víno ještě nechutnala. Ale že jsem o něm slyšela jen hezké věci. A jak mi zjistil syn, patří podle žebříčků v e-shopech či ve specializovaných mobilních aplikacích k nejlépe hodnoceným vínům v ceně do 300 korun. A to stojí jen kolem 160 korun.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.