Jednotlivé drinky mají vystihovat konkrétní divadelní postavy. Na obrázku koktejl Charlie Chaplin s autorkou.
Foto: Jakub Jíra
Brněnský Bar, který neexistuje vytvořil koktejly k příležitosti mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno. Ten každoročně uvádí hry slavných zahraničních souborů i to zajímavé inscenace z české divadelní scény. Při tvorbě drinků se barmani nechali inspirovat divadelními rolemi.

Od konce února si v brněnském Baru, který neexistuje můžete dát koktejly inspirované programem osmého ročníku Divadelního světa Brno. Na mezinárodní festival, který začíná 12. května, se poslední únorový den rovněž začaly prodávat vstupenky. Majitelé baru Jan Vlachynský a Andrej Vališ o nové nabídce drinků mluví jako o "naprostém masakru". Tomu Gourmetguru věří, protože i další podniky dvojice, 4pokoje a Super Panda Circus, staví na neotřelém konceptu.

Tým Baru, který neexistuje si ve spolupráci s festivalem Divadelní svět Brno připravil čtyřiadvacet drinků, kterým byly předlohou divadelní inscenace – třeba Oidipus, Louskáček či Carmen. Ochutnávek koktejlů se zúčastnili také dramaturgové brněnských divadel spolu s herci, aby mohli posoudit, do jaké míry barmani vystihli profily rolí. Každý koktejl je totiž spjatý s příběhem divadelní postavy.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.