Indická kuchyně - Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Věděli jste, že v Praze si dáte afghánská, argentinská nebo třeba libanonská jídla? Podívejte se na naši mapu restaurací s mezinárodní kuchyní. Stačí najet na vlaječku nebo vyfiltrovat podle zemí. Máte další tipy? Napište nám je do komentářů a my je na mapu přidáme.

Dali byste si chorvatskou rybu, ruské pelmeně, americký burger, indické kari nebo třeba irskou whiskey? V Praze to není žádný problém a výběr je velký.

Nemusí přitom jít jenom o obvyklé kuchyně, známé z Evropy. Na Vinohradech jsme nedávno vyzkoušeli tibetskou restauraci AMA ve Slavíkově ulici i skvělé bistro Pho Vietnam Tuan & Lan, které dokazuje, že na vietnamské speciality nemusíte jen do Sapy. Jinak ale návštěvu této tržnice, fungující jako svébytná čtvrť na konci Prahy, velmi doporučujeme. Jídlo si tam vychutnáte v prostředí, které se tomu asijskému doopravdy vyrovná.

V Karlíně se zase můžete přenést do Kanady. V malém bistru se syrovým dřevěným interiérem si tu dáte dvakrát smažené hranolky poutine se sýrem, omáčkou a masem. Zajímavých podniků, kam zajít na jídlo, tu ostatně najdete víc. Někdejší zaprášené čtvrti pomohla k pověsti gastronomického centra obnova po povodních z roku 2002. Hodně mezinárodních bister a restaurací také najdete tradičně na Starém Městě. Na Novém Městě si dáte třeba skotskou whisky v baru v Jindřišské věži, kousek vedle sídlí thajská restaurace.

reklama

Mapu jsme sestavovali podle vlastních zkušeností, doporučení i internetových hodnocení. Přesto není možné, aby byl tento průzkum pražské mezinárodní gastroscény kompletní. Budeme proto rádi, když nám napíšete do komentářů tipy na další podobné podniky. Do mapy je přidáme.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.