Jakub Zajíc a Lukáš Žďárský
Foto: Matej Slávik
Gourmetguruovi se v posledních dnech donesly zprávy o konci dvou pražských podniků. Je to ale konec definitivní? Otevře se znovu smíchovská Kavárna, co hledá jméno a najde karlínské bistro FreshCube nové prostory?

Otazník nad bezejmennou kavárnou

Zpráva o uzavření populární Kavárny, co hledá jméno se šíří ohromnou rychlostí. Gourmetguru se obrátil na její zakladatele a provozovatele Lukáše Žďárského a Jakuba Zajíce – dvojici nadšenců, kteří kromě kavárny založili také Radlickou Kulturní Sportovnu a holešovický Vnitroblock.

Jakub Zajíc (vlevo) a Lukáš Žďárský"Vypršela nám dvouletá nájemní smlouva s Městskou částí Praha 5," uvedl Lukáš Žďárský oficiální důvod, proč od 30. září kavárna v prostorách bývalé truhlárny nefunguje. Předschválené prodloužení nájemní smlouvy je nyní předmětem sporů, podáno bylo i trestní oznámení. Důvodem jsou zřejmě údajné nesrovnalosti v nájemní smlouvě a nedodržování smluvních podmínek ze strany provozovatelů.

Fanoušci i hosté podniku vyjadřují na sociálních sítích velkou podporu a přejí si, aby se kavárna co nejdříve opět otevřela. "Na našem Facebooku lze najít událost, skrze kterou nás podpořilo už přes 10 tisíc lidí a potom stovky dalších papírovou formou přímo na vratech kavárny," pokračuje Žďárský, který věří, že podnik nakonec smlouvu na další rok získá. "Díky podpoře veřejnosti by to snad mohlo být během několika týdnů. Případný přesun nepřichází v úvahu, kavárna patří do bývalé truhlárny na Smíchově a jinde by to nebylo ono."

Mříže bistra FreshCube už se v Karlíně neotevřou

FreshCube bistroKdo pravidelně chodí Thámovou ulicí v Karlíně, nemohl si nevšimnout, že z ní před pár dny zmizel energický úsměv Zuzany Poláškové a jejího týmu z bistra FreshCube. Gourmetguru míval cestu kolem a věděl, že uzavření prodejny bylo v plánu už delší dobu. Jak mu majitelka prozradila, neshody s majitelem domu, v jehož přízemí bistro sídlilo, už překročily hranice.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.