Pachtův palác skrývá kromě hotelu a restaurace také luxusní bistro Café la Creme.
Foto: Archiv Café la Creme
Gourmetguru tentokrát navštívil luxusní pražské bistro Café la Creme. Přidává také tip na výlet do Pece pod Sněžkou, kde se budou o prvním adventním víkendu konat gastronomické dny.

Pařížský bar v pražském bistru

Areál Pachtova paláce na pražském Anenském náměstí, který vlastní a zároveň provozují manželé Petra a Jean Francois Ottovi, skrývá kromě hotelu, francouzského kosmetického salonu a honosné restaurace ještě jeden menší podnik. Právě na luxusní bistro Café la Crème, které tu s různými úpravami funguje od konce roku 2015, se Gourmetguru zaměřil tentokrát.

Cafe la CremeDominantou je tady bar, kde se připravuje jídlo a nápoje, kuchyni tu stejně jako restauraci Atelier Kalina šéfuje Petr Hajný. Gourmetguru ale vypátral, že s barem v Café la Crème to není jen tak – původně sloužil jako recepce čtyřhvězdičkového pařížského hotelu Lutetia. Pražský podnik tento masivní dřevěný kousek získal před dvěma lety v privátní aukci. Petra Ott Gourmetguruovi prozradila, že tehdy vyšel na šest tisíc eur. Další vydražený nábytek z pařížského hotelu najdou hosté v apartmá pojmenovaném Lutetia Suite.

A jak se bistro připravuje na Vánoce? Šéfkuchař vymyslel vánoční a silvestrovské menu, obojí ve francouzském stylu. Chybět nebude tradiční rybí polévka Bouillabaisse, šneci po burgundsku, ústřice, čokoládový fondán, créme brulée a šampaňské.

Gastronomické dny pod Sněžkou

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.