Jiří Gruša
Foto: HN – René Volfík
Václav Klaus je prorok průměrnosti a Petr Hájek drží tradici českého protiamerického žvástu. To prohlásil disident, nucený emigrant, bývalý velvyslanec v Německu a Rakousku, český ministr školství a šéf světového Pen clubu Jiří Gruša ve svém posledním velkém rozhovoru, který dal v květnu Hospodářským novinám.


Grušovi právě vyšla kniha Beneš jako Rakušan, ve které prezidenta Edvarda Beneše přirovnal k zahradnímu trpaslíku evropských dějin.


Sledujete českou politku? Jaký žánr česká politika představuje? Je to tragédie? Komedie?
Ani jedno. Je to fraška. V poslední době jsem občas překvapen, že někdo v Česku začne žvanit třeba o tom, že politická korektnost je pitomost. A říkám si. Myslí to ten člověk vážně? Nebo ví vůbec, co ta political correctness je? Neví!

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.