Jan Budař s T. Vilhelmovou ve filmu Odcházení
Foto: Martin Špelda
Je jaro. Ženy si začínají po ránu oblékat krátké sukně. Muži si pak celý den představují, jaké pod nimi asi mají kalhotky. Ti drzejší doufají, že pod nimi žádné nemají. Ženy o tom vědí, ale většinou dělají, že ne. Říká se, že člověk v životě nejčastěji myslí na smrt, sex a peníze. Ne nutně v tomto pořadí.

Byl jsem osloven, abych se zamyslel nad tím, co jsem na ženách nikdy nepochopil. Nevím, proč jsem byl osloven zrovna já, možná proto, že můj první článek, který jsem kdy v životě napsal, byl o Kometě Brno, čímž jsem ukázal, že jsem schopný zamyslet se prakticky nad čímkoliv. Ale je poměrně rozdíl, a v tom mi dají za pravdu snad i ženy, zamyslet se nad Kometou Brno a nad tím, co nechápu na ženách. Trvalo mi týden a dva dny, než jsem dospěl k závěru, že kromě těch pár společných drobností, jako je strach ze smrti, sex a smích, je mi na nich vše ostatní poměrně záhadou. Když jsem si navíc pustil film „Pýcha a předsudek“, tím sexem jsem si už taky nebyl úplně jistý.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.