Spolumajitelka Galerie Křehký Jana Zielinski
Foto: HN – Lukáš Bíba
Českým autorům letošní milánský festival designu přál. "Byli prezentováni na těch nejprestižnějších místech," říká spolumajitelka pražské Galerie Křehký Jana Zielinski, která se předminulý týden významného veletrhu zúčastnila.

Janu Zielinski v Miláně zaujala především fúze módy a designu. "Asi nejvíce v případě švédské módní značky Cos a japonského studia Nendo, fantastická prezentace Hermés v paláci z 18. století nebo Louis Vuitton a Cassina. Křehký také spolupracuje s módními návrháři, byť to hlavní je produktový design, ale těší nás, že nejsme sami," vysvětluje Zielinski.

Na jakých místech se návštěvníci mohli v Miláně setkávat s českými designéry?

Na těch nejprestižnějších. Milán designem žil, a když jste viděli, že brněnská značka Lasvit kraluje zóně Tortoně, že ve známém obchodním domě La Rinascente přímo u milánského dómu je výstava Designblok Prague, kde se představuje kromě Lasvitu i Křehký, Moser, Brokis nebo Dechem, a že v nejprestižnější galerii s designem na světě Spazio Rossana Orlandi je kromě samostatné výstavy naší galerie zastoupen i Henry Wielgus, Jan Plecháč, Dechem nebo DeForm, byl to jasný důkaz toho, že čeští autoři jsou skutečně dobří.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.